Wycinka Drzew

Gdy stoisz przed koniecznością wycięcia drzewa lub potrzebujesz pomocy w podjęciu ostatecznej decyzji – tutaj wkraczamy my. Ze swoją wiedzą, sprzętem i techniką. Dokonamy oględzin, doradzimy (również w zakresie przepisów prawnych) , w razie potrzeby zabezpieczymy i wykonamy fachowo nawet w miejscach z utrudnionym dostępem.

W kwestii załatwienia formalności prawnych także możesz na nas polegać. Przeprowadzimy Cię przez cały proces uzyskiwania zezwolenia bądź wykonamy go w Twoim imieniu.

Zadbamy przy tym o otoczenie, ubezpieczenie od szkód osobowych i majątkowych oraz w razie konieczności uprzątnięcie terenu i wywóz pozostałości po drzewie.

Wycinkę drzew w trudno dostępnych lokalizacjach wykonujemy metodą sekcyjną. Tniemy drzewo na mniejsze fragmenty i bezpieczne opuszczamy na linie transportowej. Stosowane techniki dostępu linowego, wspinaczkowego i arborystycznego umożliwiają nam podejmowanie najtrudniejszych wyzwań i ich realizację.

Wycięcie drzewa konieczne jest, gdy m.in.:

  • stanowi ono niedopuszczalne ryzyko,
  • jest przeszkodą, której nie można usunąć metodą przycinania,
  • znajduje się w miejscu budowy nowego obiektu,
  • wypiera lub uszkadza inne, bardziej wartościowe drzewa,
  • planuje się zastąpienie bardziej właściwym gatunkiem.

Pamiętaj! Wycinkę drzew regulują odpowiednie przepisy prawne.

O tym kto, w jakim terminie i gdzie musi uzyskać pozwolenie lub zgłosić zamiar usunięcia drzewa można przeczytać w zakładce „Przepisy prawne” .

W razie wątpliwości – zachęcamy do kontaktu poprzez formularz . Zapytanie nic nie kosztuje, a może uchronić przed dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Jesteś zainteresowany? Napisz.